Pomysły, pomysły, pomysły..

A właściwie pomysł.. na Theme Festival. Zrodził się podczas leżenia błogo na terenie lotniska Kossakowo w Gdyni podczas tegorocznego Open’era. Dyskutując o skali tego przedsięwzięcia, różnych jego aspektach i trudnościach z organizacją takiej imprezy zaczął pałętać się po głowie POMYSŁ.

Pamiętacie Theme Park? Theme Hospital? Theme Aquarium? Od biedy nawet Sim City.

To w nich Gracz miał możliwość wcielenia się w genialnego managera zarządzającego ogromnym przedsięwzięciem (szpital, park rozrywki lub nawet całe miasto). Nikt jednak nie zrobił gry, w której możnaby poprowadzić festiwal.

Opis gry

  • Celem gry jest przejście wszystkich poziomów – każdy z nich reprezentuje jedno wydarzenie, którym Gracz zarządza.
  • Skala rozmachu wydarzenia rośnie z poziomu na poziom (pierwszym może być np. zorganizowanie Festiwalu Pączka w małej mieścince, aż do ogromnego, kilkudniowego zestawu koncertów i dodatkowych eventów znanych na cały świat)
  • Na początku każdego etapu Gracz dysponuje budżetem, w trakcie gry może (i powinien) go powiększać przez wpływy z biletów, pozyskanie sponsorów lub np. wynajmowanie miejsca na stoiska na terenie festiwalu.
  • Wygrana w danym poziomie jest warunkowana utrzymaniem odpowiedniego poziomu zadowolenia uczestników oraz zakończenie przedsięwzięcia z dodatnim bilansem finansowym.
  • Każdy poziom jest podzielony na dwa etapy: etap administracyjny (załatwianie sponsorów, organizowanie miejsca – sceny, stragany etc.) oraz czas trwania festiwalu (reagowanie na bieżące wydarzenia – awarie, burdy etc.)

Nie wiem ile z powyższych punktów uda się zrealizować. Mam nadzieję, że powstanie chociaż wersja demo, umożliwiająca rozegranie jednego poziomu, która będzie napisana na tyle elastycznie, że da się ją bezproblemowo rozszerzać.

Be Sociable, Share!
czoper opublikowano dnia 2010-9-17 Kategoria: Daj się poznać, Gry, Theme Festival | Tagi:,

Jedna odpowiedź Zostaw komentarz

    Zostaw odpowiedź

    (Ctrl + Enter)